طرز تهیه کباب کوبیده سنتی

طرز تهیه کباب کوبیده سنتی

نگارش شده توسط : admin | تاریخ: 3/3/2017

طرز تهیه کباب کوبیده سنتی

ابتدا به ازای هر نفر 120 گرم گوشت ران گوسفندی (70 درصد ) و قلوه گاه گاو (30 درصد ) تهیه نمایید . از اضافه کردن چربی و دنبه اضافی جلوگیری کنید . در ضمن می توانید از ران گاو هم استفاده کنید ولی گوشت گوسفندی طبع میانه دارد و مثل گوشت گاو طبع سرد ندارد . گوشت را داخل یخچال گذاشته تا در اصطلاح خودش را بگیرد . بعد از خارج کردن گوشت از یخچال کمی صبر کرده و گوشت ها را 3 مرتبه با پنجره ریز چرخ کرده تا خوب نرم شود .

به ازای هر کیلو گوشت 3 پیاز بزرگ را با رنده ریز ، رنده می کنیم و آب پیاز را به طور کامل جدا می کنیم و پیاز رنده شده بدون آب را با گوشت چرخ شده مخلوط کرده و مقدار کمی نمک و زرد چوبه اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم . زمانی که گوشت حالت چسبندگی پیدا کرد آماده می باشد .

مقداری آب گرم را در کاسه ای کنارمان قرار می دهیم سپس دستمان را با آب گرم خیس می کنیم و به مقدار دلخواه از گوشت برداشته ،  به سیخ می کشیم .  حتما ابتدا و انتهای کباب را به سیخ بچسبانید . بعد از اتمام میتوان سیخ ها را در یخچال قرار داد تا کباب استراحت کند .  حتما 10 دقیقه قبل از پخت کباب پز را روشن کرده تا گرم شود ، سپس کباب کوبیده را با شعله زیاد پخت می کنید ، زیرا سریع خودش را می گیرد و دیگر نمیریزد . لازم به ذکر می باشد که کباب کوبیده زود پخته می شود و پخت بیش از اندازه باعث خشک شدن کباب می شود .

کباب کوبیده را با برنج زعفرانی ، کره ، ماست ، دوغ و ریحان میل نمایید ."نظرات"

rPRqEckhNPS
| 1396/11/30 - 7:38 AM

LP4Hzw http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com


تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، استیل جی
| 1396/12/12 - 3:40 AM

به نظرم مطلب خوبی بود و تو سایت هایی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی رو معرفی میکنن حرفی واسه گفتن دارید .


Test GT
| 1396/12/27 - 10:38 PM

http://google0123.com/