راه اندازی رستوران یا آشپزخانه صنعتی

راه اندازی رستوران یا آشپزخانه صنعتی

نگارش شده توسط : admin | تاریخ: 1/29/2017

 راه اندازی رستوران یا آشپزخانه صنعتی

راه اندازی رستوران ، مطبخ ، آشپزخانه صنعتی :

با سلام و تشکر از شما بیننده محترم که وب سایت " تجهیزات آشپزخانه صنعتی ،استیل جی" را برای بازدید انتخاب کرده اید . اگر قصد راه اندازی رستوران ، مطبخ یا آشپزخانه صنعتی را دارید و آشنایی زیادی با این حرفه ندارید ، مطلب زیر را با دقت مطالعه نمایید .

لطفا اگر قصد راه اندازی رستوران یا مطبخ را دارید و تجربه ای در این زمینه ندارید مطمئن باشید که 70 درصد از افرادی که در جایگاه شما قرار داشته اند، به علت مشکلات زیاد و زیان ده بودن، رستوران خود راجمع کرده اند .

حتما قبل از هر کاری با چند رستوران دار صحبت کنید ، با چند آشپز مشورت کنید ، زیرا این دو گروه در بطن وضعیت اقتصادی و سختی و دشواری های رستوران داری می باشند . همچنین می توان به مجوزهای (اصناف) و تایدیه های بهداشتی نیز اشاره ای داشت . بین 1 تا 2 ماه طول می کشد تا مجوز های لازم را اخذ نمایید .

اگرمالک محل کسب مناسبی هستید 30 درصد از هزینه های شما کاهش می یابد . درغیر این صورت با توجه به متراژ محل کسب خود اقدام به اخذ مجوز ها نمایید . معمولا برای فضاهای با متراژ20 تا 30 متر می توان مجوز کبابی گرفت بدون پخت برنج ، برای متراژ های 50 تا100 متر می توان پخت برنج هم داشت  و برای رستوران باید بین 200 تا 300 متر فضای مفید جهت پذیرایی داشت .  نکته مهم این است که رستوران یا مطبخ شما باید جای پارک مناسبی برای خودرو داشته باشد .

 برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی حتما با آشپز خود هماهنگ باشید و قیمت لوازم آشپزخانه صنعتی را از چندین فروشگاه استعلام کنید .توجه داشته باشید که فقط قیمت ملاک عمل نیست بلکه برخی از وسایل آشپزخانه صنعتی را باید با بالاترین کیفیت تهیه نمایید زیرا تاثیر مستقیمی در پخت و پز دارند. مثلادر یک کبابی، مهمترین وسیله کباب پز می باشد، اگر از کباب پز با کیفیت پایین استفاده نمایید، کباب شما یا خام می شود و یا می سوزد. توجه داشته باسید که اگر امکان نصب هود برای شما وجود دارد، کباب پزهای سنتی، پخت لذیذ تری از کباب خواهند داشت. در صورتی که امکان نصب هود ندارید، می توانید از کباب پزهای تابشی استفاده نمایید.

حتما رقیبان خود در آن محل را زیر نظر داشته باشید و از قیمت و کیفیت غذاهای آنها مطلع باشید .از بهترین محصولات غذایی متناسب با کشش منطقه استفاده نمایید،  دورچین غذای خود را بهبود بخشیده و پیک رایکان برای ارسال غذا داشته باشید.

حتما لیستی از مشتریان داشته باشد و بعد از ارسال غذا از کیفیت غذا اطلاع کسب کنید ، غذا را با کمترین اتلاف وقت به دست مشتری برسانید چون خدمات فوق بهترین تبلیغ می باشند .در شروع کار تا چند هفته قیمت تمام شده غذا را برای مشتریان در نظر بگیرید تا بتوانید با دیگران رقابت کرده و حرفی برای گفتن داشته باشید.

 حتما  در موقع ظهر یا نهار بازار ، تراکت های خود را بین کسبه محل پخش نموده ، زیرا احتمال تماس آنها بیشتر خواهد بود.

موازین بهداشتی را کاملا رعایت نموده و لباس های یک شکل برای کادر آشپزخانه خود در نظر بگیرید . تحلیل مناسبی از مصرف روزانه خود داشته باشید و سعی کنید مواد غذایی را به صورت تازه خرید نمایید.

در مطالب بعدی سعی میشود تا برآورد مالی مناسبی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی  آورده شود.

مطالب مرتبط

-          قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی کوچک تا 250 نفر در هر وعده

-          قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بزرگ یا تالار تا 600 نفر در هر وعده

-          قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی مساجد و هیات ها

 

با تشکر

نویسنده :مسعود شهریان

کلمات کلیدی : تجهیزات مورد نیاز رستوران، هزینه راه اندازی رستوران، لوازم آشپزخانه صنعتی، وسایل آشپزخانه صنعتی، قیمت تجهیزات رستورانی، تولید وسایل آشپزخانه صنعتی، لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 

 


 "نظرات"

تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، استیل جی
| 1396/12/12 - 3:35 AM

به نظرم مطلب خوبی بود و تو سایت هایی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی رو معرفی میکنن حرفی واسه گفتن دارید .


تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، استیل جی
| 1396/12/12 - 3:38 AM

به نظرم مطلب خوبی بود و تو سایت هایی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی رو معرفی میکنن حرفی واسه گفتن دارید .


hQOnzfPQdvFMQZG
| 1397/5/16 - 5:44 AM

Xg8PXr http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com